Zákaznická linka
605 228 750
(Po–Pá, 8:00–15h)

Rajče tyčkové třešňové GOLDKRONE

Plody mají sladkou chuť a jsou vhodné k přímé konzumaci, do zeleninových salátů či studených mís. Tuto odrůdu pěstujeme převážně ve sklenících či foliovnících, i na slunných místech naší zahrádky. Jedná se o velmi ranou, třešňovou odrůdu tyčkového typu. Balení obsahuje 40 semen. Patří do čeledi lilkovitých. Pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Rostliny jsou až 2m vysoké, pokryté jemnými chloupky. Listy jsou hluboce vykrajované, lichozpeřené. Květenstvím je vijan se třemi až dvaceti oboupohlavními květy, které mají žlutou barvu. Plodem je bobule, neboli rajče. Pěstují se tyčkové nebo keříčkové odrůdy rajčat, na nichž rostou plody červené, žluté, oranžové, růžové i bílé.

Cena
23,90 Kč s DPH (12 %)
21,51 Kč
VIP SLEVA
Dostupnost
Výrobce
Moravo Seed
Kód zboží
2827mm
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se odborníka

Kromě toho, že jsou velmi zdravá, mají také svou specifickou chuť. Jejich využití v kuchyňských úpravách je mnohočetné. Obsahují vitaminy C, E, A, draslík, železo, karoten a velké množství vlákniny. Podporují krvetvorbu a prospívají kůži, vlasům a nehtům. Jsou močopudná, doporučují se při léčbě ledvin nebo močových cest. Posilují organismus. Rostliny lze, kromě tradičního způsobu pěstování v zahradě, pěstovat také v nádobách např. na terase či balkoně!

Jak pěstovat rajčata

Substrát:

Rostliny jsou náročné na organickou hmotu a živiny, proto je potřeba do pěstebního substrátu navíc přimíchat hnůj. Vhodné je použít granulovaný - přidáváme do substrátu 300 – 400 g na rostlinu.

Rajčata pěstovaná na záhonech vyžadují přípravu půdy před výsadbou. Na dobrých a humozních půdách není nutné aplikovat hnůj či kompost. Na chudých půdách zapravujeme již na podzim do země 2-4 kg na m2 uleželého kompostu nebo hnoje.

Hnojení:

Rostliny pravidelně přihnojujeme. Vhodná je aplikace formou hnojivé zálivky hnojivy Kristalon Start nebo Plod a Květ. Kristalonem START hnojíme hlavně na začátku růstu rostlin, jakmile začnou rostliny kvést, můžeme začít používat Kristalon PLOD a KVĚT. Dávky připravujeme podle návodu na obalu výrobku.

Škůdci:

Nejčastěji se vyskytující chorobou u rajčete je plíseň rajčete (plíseň bramborová). Pozná se podle charakteristických hnědých skvrn na listech, stoncích i plodech. Proti této chorobě je potřeba zasáhnou preventivně. Pokud očekáváme deštivé počasí, ošetřujeme rostliny přípravky Acrobat, Alliete, Ridomil, Kuprikol atd.

Černání pupku rajčete je porucha ve výživě rostliny - nedostatek vápníku. Postihuje plody a ty jsou pak zdeformované a na špičce plodu se objevuje černá skvrna. Rostliny pravidelně hnojíme. Pokud se porucha objeví rostliny ošetříme přípravky pro výživu vápníkem, jako je např. přípravek InCa.

Saví škůdci jako jsou např. mšice nebo svilušky napadají rajčata velmi často. Vhodné je i proti houbovým chorobám a savým škůdům použít přípravek Agro NATURA Symfonie 3 v 1.

Na plíseň rajčat je vhodný přípravek DITHANE. Pro biozemědělství jsou vhodné přípravky Bioton a Bioan.

Sklizeň:

Keříčkové odrůdy rajčat sklízíme cca 8 týden od výsadby. Tyčkové druhy se sklízejí od 10. až 12. týdne. Vždy se řídíme vzhledem sklízeného plodu. Rajčata by měla být červená, pevná, nepřezrálá.

Hmotnost (kg) 0

Naposledy jste navštívili